Duševní hygiena při učitelské profesi, aneb jak předejít syndromu vyhoření

Shape 30. 11. 2022 Shape 17:00 - 18:30 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na psychohygienu učitele, která by měla být nedílnou součástí každého profesního rozvoje. Učitelé jsou zkrátka pracovití, obětaví, často pracují i ve volném čase a problémy ze zaměstnání si nosí domů. Starejte se proto svědomitě o svou psychickou stránku a nepropadněte tak syndromu vyhoření. Kurz vám zároveň pomůže ke splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: 30. 11. 2022, od 17:00 do 18:30 hodin
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam: účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam

Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování

Obsah

V rámci webináře bude představena psychohygiena, která je nedílnou součástí všech učitelů či chův/pečujících osob, kteří se denně věnují rozvoji dětí. Jedná se o tzv. pomáhající profesi, která má nejkratší cestu k syndromu vyhoření. Rádi formujeme a rozradostňujeme psychiku dítěte, ale není snad známo, že se děti učí nápodobou? Nejprve tedy musíme začít u sebe, zachovat svoji vnitřní pohodu, protože až poté nám tato profese přinese mnohem více radosti.

Základní okruhy, kterým se budeme věnovat:

  • Dozvíte se, proč dochází k syndromu vyhoření a jak mu můžete zabránit.
  • Naučíte se průběžně pomocí nejrůznějších technik ošetřovat, tak aby nevznikl žádný neřešitelný problém.
  • Představíme si několik rizik, které s sebou učitelské řemeslo přináší a jak tyto situace řešit.
  • Ukážeme si praktiky, které lze dělat dlouhodobě a nezaberou žádný velký čas ani úsilí.
  • Naučíme se zachovat svou vnitřní pohodu, aby nám profese přinášela zas o kousek víc radosti.

Lektorka Ludmila Bakonyi Selingerová 

Lektorka je spisovatelkou a pedagogem, napsala například tyto knihy: V trávníku, Drabčíkova pouť, O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky či Co sežral žralok. Její pohádky jste mohli slyšet v rozhlase a v pořadu Malovaná čítanka na ČT:D a nadále pravidelně publikuje v časopisech Dráček, Sluníčko a Raketa. Se souborem Divadlo Pampeliška koncipuje představení a programy na podporu čtenářské gramotnosti pro děti. Přednáší jak pro autory, tak zejména pro rodiče, pedagogy a pečující osoby v dětských skupinách.

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.