Jak adekvátně reagovat na emoce a vzdor u dětí?

Shape 12. 06. 2023 Shape 12:30 - 15:00 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na emoční schopnosti, které je potřeba rozvíjet nejen u sebe, ale také u dětí, které vychováváme a vzděláváme. Jakožto jejich pečující osoby bychom měli umět pracovat v náročných situacích se svými emocemi, neboť touto cestou se rozvíjí také emoční dovednosti u dětí. Kurz vám zároveň pomůže ke splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: pondělí 12. 6. 2023, od 12:30 do 15:00 hodin
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině (absolvováním kurzu si splníte další povinné vzdělávání pečujících osob)
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam: účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam

Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování.

Obsah

V rámci webináře si představíme několik praktických rad a ukázek z praxe, jak správně reagovat na nepříjemné situace vyvolané emočním vypětím dítěte, a jak s ním zacházet při výchově a vzdělávání dětí. Předškolní věk je spojován s obdobím vzdoru, kdy samo dítě pátrá ve svých emocích. Teprve po čase, kdy se mu dostane podpory v emoční inteligenci je schopno vnímat i emoce druhých, ať už kamaráda nebo dospělého.

Základní okruhy, kterým se budeme věnovat:

  • Dozvíte se, jak vnímat emoce a vzdor jakožto proces rozvoje dítěte.
  • Naučíte se rozvíjet emocionální schopnosti a dovednosti dítěte.
  • Představíme si emoce jako barometr.
  • Ukážeme si na praktických ukázkách, jak vypadají projevované a potlačené emoce.
  • Naučíme se pracovat s vlastními emocemi.

Lektorka Mgr. Michaela Nesměráková 

Lektorka vystudovala na FFUK v Praze obor „Pedagogika se specializací na osobnostně-sociální rozvoj“ a „Pedagogicko-psychologické poradenství“. Svou praxi sbírala již jako chůva, lektorka, učitelka v DS a MŠ, a poté se stala majitelkou i ředitelkou několika MŠ. Absolvovala několik obohacujících odborných kurzů – například český i mezinárodní Montessori kurz pro děti předškolního věku. V současné době pracuje jako lektorka, mentorka a konzultantka pro odbornou i laickou veřejnost v oblasti výchovy a vzdělávání dětí.

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.