Hranice ve výchově a v životě nejen dítěte předškolního věku

Shape 23. 02. 2023 Shape 16:30 - 19:00 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na rozpoznání svých vlastních hranic, o kterých je důležité komunikovat, udržet si je anebo je umět také dle situace vhodně přenastavit. Existuje mnoho každodenních situací, které se našich hranic dotýkají a pro profesi učitelky/chůvy je tato schopnost nezbytnou součástí pro formování osobnosti dítěte, na které působíme. Kurz vám zároveň pomůže ke splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: čtvrtek 23. 2. 2023, od 16:30 do 19:00 hodin
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam: účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam

Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování.

Obsah

V rámci webináře se zaměříme na nastavení vlastních hranic, neboť ty formují naši vlastní osobnost. Díky vhodně nastaveným hranicím dáváme sobě i ostatním najevo, co se nám líbí a co ne… co se ale stane, když své hranice překročíme? Právě děti se nejlépe orientují ve světe plném jistoty, kde mají zřetelně nastaveny hranice lidí okolo nich. Jak však tyto hranice adekvátně nastavit a jak se zachovat, pokud děti opakovaně hranice nerespektují a doslova je překračují?

Základní okruhy, kterým se budeme věnovat:

  • Naučíte se poznat své hranice a vymezit je s respektem vůči druhým.
  • Představíme si několik praktických rad, jak dobře nastavit hranice s dětmi a co popřípadě dělat, když je opakovaně porušují.
  • Ukážeme si zdravě nastavené hranice, ale i to, kdy jsou považovány za již nezdravě nastavené.
  • Naučíme se o svých hranicích vhodně komunikovat s dětmi a nejen s nimi.

Lektorka Mgr. Michaela Nesměráková 

Lektorka vystudovala na FFUK v Praze obor „Pedagogika se specializací na osobnostně-sociální rozvoj“ a „Pedagogicko-psychologické poradenství“. Svou praxi sbírala již jako chůva, lektorka, učitelka v DS a MŠ, a poté se stala majitelkou i ředitelkou několika MŠ. Absolvovala několik obohacujících odborných kurzů – například český i mezinárodní Montessori kurz pro děti předškolního věku. V současné době pracuje jako lektorka, mentorka a konzultantka pro odbornou i laickou veřejnost v oblasti výchovy a vzdělávání dětí.

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.