Hudební hrátky pro děti do 4 let

Shape 04. 11. 2021 Shape 16:30 - 19:30 Shape Webinář

Ve spolupráci s lektorkou Bc. Pavlínou Petřinovou jsme pro vás připravili webinář zaměřený na rozvoj hudebních kompetencí, díky nimž budete připraveni na hudební řádění s dětmi.

Kurz je určen pro pedagogy, pečující osoby v dětské skupině či v jeslích, kteří hledají inspiraci pro hudební hrátky se skupinou dětí do 4 let věku. Veškeré informace v kurzu budou předávány srozumitelnou a velmi praktickou formou. Hudební vzdělání není podmínkou účasti.

Součástí připravovaných standardů kvality je i zabezpečení dalšího vzdělávání pečujících osob, a proto neváhejte a začněte se vzdělávat již nyní!

Termín online kurzu

Online kurz proběhne v rámci jednoho odpoledne a to ve čtvrtek 4. listopadu 2021, od 16:30 do 19:30 hod. Na webináři se předpokládá vaše aktivní účast a zapojení, celková délka on-line setkání činí 3 hodiny.

Obsah

Po absolvování webináře očekávejte příval inspirace a nápadů na hudební dovádění s dětmi.

Budeme si povídat o tom:

  • jak ze společného muzicírování udělat balík zábavy,
  • jak upoutat pozornost dětí a jaké aktivity, hudební nástroje a pomůcky k tomuto účelu využít,
  • jaké cíle jsou přiměřené danému věku,
  • jakých nejčastějších chyb se dopouštíme při zpívání s dětmi,
  • v jaké hlasové poloze s dětmi zpívat, aby se jejich hlas dobře vyvíjel.

Prakticky si předvedeme:

  • jak kreativně využívat zdroje, které máte a znáte (váš hlas, hudební nástroje, písničky a básničky),
  • jaké jsou možnosti práce s lidovými písněmi, říkadly, básničkami (zkusíte si některé z textů zhudebnit),
  • hudební hrátky s několika autorskými písničkami/básničkami, které samotná autorka složila.

Poohlédneme se společně po další inspiraci:

  • jaké nástroje a pomůcky byste mohli využít a nevyužíváte?
  • kam se obrátit pro další inspiraci?

V rámci kurzu získáte odkazy na zdroje (zpěvníčky, literaturu…), které vám vaše snažení usnadní. Zároveň obdržíte i  přístup k několika doposud nezveřejněným videím s hudebními aktivitami/písničkami, které v kurzu zazní.

Lektorka Bc. Pavlína Petřinová

Kurzem vás bude provázet autorka písniček pro nejmenší a lektorka hudebních kroužků pro děti.

„Láska k hudbě se utváří a upevňuje skrze pozitivní zážitky.“

Jako lektorka hudebních kroužků pro děti v rámci pražského mateřského centra začínala prací se skupinou maminek s dětmi ve věku od 18 měsíců do 3 let. Spoléhala především na svou přirozenou hudebnost, schopnost hrát na klavír, kytaru, zobcovou flétnu, hezký hlas a milý projev. K jejímu velkému překvapení však tyto kvality zdaleka nedostačovaly k tomu, aby na 45 minut zabavila místnost plnou malých dětí. Postupně se tak naučila vyšlapat si cestičku k udržení jejich pozornosti – a nejen to, společné řádění si naplno užívali. V hudebních hrátkách posléze pokračovala i s dětmi staršími. Kromě spousty nových nápadů a inspirace ráda ukazuje, jak kdokoliv může na maximum využít to, co již umí. Tak aby každý mohl dětem svobodně a s nadšením dát kus sebe sama > vaše srdce, to, co je vám milé.

Cena

Cena tohoto tříhodinového online kurzu činí 1 000,-Kč včetně poskytnutých materiálů. Aby se vám mohla lektorka naplno věnovat, je kapacita kurzu omezena na maximální počet 14 účastníků.

Způsob připojení na webinář

Po uhrazení poplatku Vám na email (či nejpozději v den konání kurzu) přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte.

On-line kurz proběhne prostřednictvím platformy ZOOM. Pokud se připojíte prostřednictvím počítače, bude vám stačit zaslaný odkaz. Kdybyste se na webinář chtěli připojit prostřednictvím tabletu či telefonu, je nutné, abyste si na něj nejdříve nainstalovali aplikaci „Zoom Cloud Meetings“, kterou naleznete ke stažení na GooglePlay nebo AppStore. Teprve poté se budete moci připojit přes zaslaný odkaz.

Chtěli bychom vás požádat, aby během webináře byla spuštěna Vaše kamera, neboť důležitou součástí a přidanou hodnotou webináře je interakce s lektorkou. Případné dotazy, na které přijdete v průběhu semináře, můžete klást hned a tím přispět ke svižné diskuzi.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.