Hudební hrátky pro děti do 4 let

Shape 06. 10. 2022 Shape 16:30 - 19:30 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na rozvoj hudebních kompetencí, díky nimž budete připraveni na hudební řádění s dětmi. Kurz vám pomůže pro splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: 6. 10. 2022, od 16:30 do 19:30 hodin
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině
→ Cílová skupina dětí:
děti ve věku 1-4 roky
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam: z kurzu nebude pořizován videozáznam

Obsah

Kurz je připraven pro všechny, kteří očekávají příliv inspirace a nápadů na hudební dovádění s dětmi do 4 let. Veškeré informace v kurzu budou předávány srozumitelnou a velmi praktickou formou. Hudební vzdělání není podmínkou účasti.

  • Naučíte se, jak ze společného muzicírování udělat balík zábavy.
  • Vyzkoušíte si, jak upoutat pozornost dětí a jaké aktivity, hudební nástroje a pomůcky k tomuto účelu využít.
  • Dozvíte se, v jaké hlasové poloze s dětmi zpívat, aby se jejich hlas dobře vyvíjel a pokusíte se odstranit chyby, kterých se při zpívání s dětmi dopouštíte.
  • Začnete rozmanitěji vnímat zdroje, které máte a znáte (váš hlas, hudební nástroje, písničky a básničky).
  • Seznámíte se s možnostmi kreativního využití lidových písní, říkadel a básniček, ale také s autorskými písničkami/básničkami, které samotná autorka složila.
  • Společně se poohlédneme po další inspiraci nástrojů a pomůcek vhodných pro hudební hrátky.

V rámci kurzu získáte odkazy na zdroje (zpěvníčky, literaturu…), které vám vaše snažení usnadní. Zároveň obdržíte i přístup k několika doposud nezveřejněným videím s hudebními aktivitami/písničkami, které v kurzu zazní.

Lektorka Bc. Pavlína Petřinová

Jako lektorka hudebních kroužků pro děti v rámci pražského mateřského centra začínala prací se skupinou maminek s dětmi ve věku od 18 měsíců do 3 let. Spoléhala především na svou přirozenou hudebnost, schopnost hry na klavír, kytaru, zobcovou flétnu, hezký hlas a milý projev. K jejímu velkému překvapení však tyto kvality zdaleka nedostačovaly k tomu, aby na 45 minut zabavila místnost plnou malých dětí. Postupně se tak naučila vyšlapat si cestičku k udržení jejich pozornosti – a nejen to, společné řádění si naplno užívali. V hudebních hrátkách posléze pokračovala i s dětmi staršími. Kromě spousty nových nápadů a inspirace ráda ukazuje, jak kdokoliv může na maximum využít to, co již umí. Nyní se lektorka věnuje především tvorbě autorských písniček a hudebních kroužků pro děti.

„Láska k hudbě se utváří a upevňuje skrze pozitivní zážitky.“

Způsob přihlášení na webinář

Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.

On-line kurz proběhne prostřednictvím platformy ZOOM. Pokud se připojíte prostřednictvím počítače, bude vám stačit zaslaný odkaz. Kdybyste se na webinář chtěli připojit prostřednictvím tabletu či telefonu, je nutné, abyste si na něj nejdříve nainstalovali aplikaci „Zoom Cloud Meetings“, kterou naleznete ke stažení na GooglePlay nebo AppStore. Teprve poté se budete moci připojit přes zaslaný odkaz.

Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování. 

Z webináře nebude poskytován videozáznam.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.