Komunitní kruh, pravidla ve třídě a rituály

Shape 02. 02. 2023 Shape 16:30 - 19:00 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na přirozené denní aktivity, které jsou součástí každodenních příprav pedagoga. Začněte vnímat komunikativní kruh rozmanitěji, než jen jako prostor k sebevyjádření dětí. Využijte rituály a nastolte pomocí nich u dětí pocit bezpečí a jistoty a budujte v nich zodpovědnost za důsledek jejich rozhodnutí. Kurz vám zároveň pomůže ke splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: čtvrtek 2. 2. 2023, od 16:30 do 19:00 hodin
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam: účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam

Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování.

Obsah

V rámci webináře bude představen komunitní kruh jako nástroj k předání počátečních informací dětem k probírajícímu tématu, ale zároveň jako prostor pro zařazení dechového cvičení apod. Dále budou v rámci kurzu představeny rituály a pravidla třídy, jakožto opora pro učitele. Rituály vedou k jistotě, pomocí které děti snadněji posouvají své myšlení ke kreativitě. Pravidla třídy učí děti dodržovat společensky očekávané návyky, a zároveň také zodpovědnosti za své rozhodnutí.

Základní okruhy, kterým se budeme věnovat:

  • Dozvíte se, jak rozvíjet schopnosti a dovednosti skrze komunitní kruh.
  • Naučíte se praktické tipy na rituály – příchod nového dítěte, stolování, oslavy narozenin aj.
  • Představíme si vhodná pravidla do třídy – jak je vytvářet a dodržovat.
  • Ukážeme si praktické tipy – kdy, jak a k čemu komunitní kruh využívat.
  • Pochopíte důležitost dodržování rituálů v dětském kolektivu.

Lektorka Mgr. Michaela Nesměráková 

Lektorka vystudovala na FFUK v Praze obor „Pedagogika se specializací na osobnostně-sociální rozvoj“ a „Pedagogicko-psychologické poradenství“. Svou praxi sbírala již jako chůva, lektorka, učitelka v DS a MŠ, a poté se stala majitelkou i ředitelkou několika MŠ. Absolvovala několik obohacujících odborných kurzů – například český i mezinárodní Montessori kurz pro děti předškolního věku. V současné době pracuje jako lektorka, mentorka a konzultantka pro odbornou i laickou veřejnost v oblasti výchovy a vzdělávání dětí.

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.