Novela zákona o dětských skupinách: Co nás čeká od roku 2022

Shape Záznam webináře

Poslanecká sněmovna na svém zasedání 27. července schválila novelu zákona 247/2014 Sb. o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině.

Dětské skupiny se podle tohoto návrhu nemusí přejmenovat na jesle a nadále mohou za určitých podmínek poskytovat péči také dětem starším 3 let. Přesto je čeká celá řada změn a především přechod na financování ze státního rozpočtu.

Změny, které se týkají mimo jiné kvalifikačních požadavků na pečující osoby a požadavků na prostory, dalšího vzdělávání pečujících osob a zavedení standardů kvality, by měly začít platit již od 1. října 2021, pokud novela projde Senátem. O státní financování by dětské skupiny měly žádat v průběhu ledna 2022.

Obsah webináře

  • Jaká opatření jsou součástí vládního návrhu?
  • Jaké změny dopadnou na váš provoz a kdy?
  • Kolik peněz a za jakých podmínek dostanete na váš provoz finance ze státního rozpočtu?
  • Na co se musíte připravit a na co nezapomenout?

Na tyto i další otázky Vám odpověděla Ing. Štěpánka Mašlárová, dotační specialistka Vše pro jesle a školky a místopředsedkyně Asociace provozovatelů dětských skupin a mikrojeslí.

Online webinář proběhl v pondělí 16. srpna 2021 a nyní si můžete zakoupit jeho 90 min. dlouhý záznam obsahující přehledné informace o dalším fungování dětských skupin a nabitý otázkami provozovatelů a odpověďmi.

Cena videozáznamu

Cena záznamu je 800 Kč. Po úhradě dostanete do emailu odkaz na jeho přehrání. Záznam je možné přehrát celkem 3x.

Záznam je součástí balíčku Jesle bez starostí – pokud jej máte zakoupen, najdete záznam po přihlášení ve svém obsahu.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.