Odměny a tresty ve výchově dětí předškolního věku

Shape 20. 04. 2023 Shape 16:30 - 19:00 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na dilema týkající se odměn a trestů ve výchově, které mohou napáchat mnohem více škody, než užitku. Tyto dvě protichůdné formy můžeme definovat jako pasti dnešní doby…ať zvolíte jedno či druhé, podporujete nesprávné vzorce chování namísto vnitřní motivace dítěte. Kurz vám zároveň pomůže ke splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: čtvrtek 20.4.2023, od 16:30 do 19:00 hodin
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině (absolvováním kurzu si splníte další povinné vzdělávání pečujících osob)
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam: účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam

Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování.

Obsah

V rámci webináře bude představena výchova ke svobodě a zodpovědnosti samotného dítěte. Děti se skrze formu odměn učí myslet stylem „něco za něco“ a oslabuje se tím vnitřní motivace dítěte. Požadovaná činnost se tak ve většině případů stává pouhým prostředkem k dosažení odměny či vyhnutí se trestu. Naučte se motivovat děti a vést je k zodpovědnosti za vlastní rozhodnutí.

Základní okruhy, kterým se budeme věnovat:

  • Cukr a bič – funguje to?
  • Dozvíte se, jak motivovat děti v rámci kolektivu DS a MŠ.
  • Naučíte se, co aplikovat namísto forem odměn a trestů.
  • Představíme si několik praktických rad k aktivaci vnitřní motivace.

Lektorka Michaela Nesměráková 

Lektorka vystudovala na FFUK v Praze obor „Pedagogika se specializací na osobnostně-sociální rozvoj“ a „Pedagogicko-psychologické poradenství“. Svou praxi sbírala již jako chůva, lektorka, učitelka v DS a MŠ, a poté se stala majitelkou i ředitelkou několika MŠ. Absolvovala několik obohacujících odborných kurzů – například český i mezinárodní Montessori kurz pro děti předškolního věku. V současné době pracuje jako lektorka, mentorka a konzultantka pro odbornou i laickou veřejnost v oblasti výchovy a vzdělávání dětí.

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.