Praktické tipy na pohybové aktivity pro děti již od 1 roku – II.

Shape 26. 04. 2023 Shape 17:30 - 19:30 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na praktické tipy na pohybové aktivity II. vhodné pro děti již od 1 roku. S cílenými pohybovými úkony se setkáváme již v kojeneckém a batolecím období, kdy dítěti můžeme předkládat různé výzvy ke zdravému psychomotorickému vývoji. Kurz vám zároveň pomůže ke splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: středa 26. 4. 2023, od 17:30 do 19:30 hodin 
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině (absolvováním kurzu si splníte další povinné vzdělávání pečujících osob)
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam: z kurzu nebude poskytován záznam
→ Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování.

Připravili jsme tři na sebe navazující online kurzy, každý v rozsahu 2 hodin:

Pro získání souvislých informací doporučujeme zúčastnit se všech tří kurzů, tento balíček lze zakoupit za zvýhodněnou cenu. Je ale možný i nákup samostatných dílů.

Obsah

V rámci webináře si připomeneme, co je cílem pohybových aktivit, či jaké dovednosti a schopnosti rozvíjíme konkrétním úkonem. Na základě toho získáte rozšíření již dosavadních nápadů na pohybové aktivity. Rozebereme si jednotlivé aktivity, představíme si konkrétní cviky, ale upozorníme i na takové, které nejsou vhodné pro předškolní věk. Konkrétněji se budeme tedy zabývat labilními plochami a to cvičením na různých čočkách a stupínkách, cvičení s krabičkami, frisbee, plyšáky, dřívky, či dokonce netradičními cvičeními s lavičkou a žebřinami.

Základní okruhy, kterým se budeme věnovat:

  • Rozšíříte si specifika psychomotorického vývoje dětí předškolního věku.
  • Představíme si nesprávné provedení cvičebních prvků – tedy to, na co si dát při cvičení zejména pozor.
  • Ukážeme si básničky a písničky vhodné ke konkrétním cvičením.
  • Naučíme se spolu s pohybem rozvíjet i řečové dovednosti, sluch a všudypřítomnou rytmizaci.

Lektorka Ing. Lenka Krystková 

Lektorka je ředitelkou mateřského centra a dětské skupiny Cvrčkův klub v Plzni. Upřednostňuje moderní styl výchovy a vzdělávání, kdy jakožto pedagog s oblibou využívá Montessori pedagogiku pro děti do tří let. Zároveň je lektorkou kojeneckého a batolecího cvičení, baby masáží a míčkové facilitace. Dále se věnuje poradenství v oblasti zdravého životního stylu a stravování a snaží se udržovat rovnováhu mezi prací a rodinou: „Mojí neméně důležitou životní rolí je být milující matkou dvou skvělých dětí a manželkou.“

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.