Projektová dokumentace k dotaci na dětskou skupinu: jak se připravit na kontrolu na místě?

Shape 01. 06. 2021 Shape 9:00 - 10:30 Shape Záznam webináře

Záznam je součástí balíčku Jesle bez starostí, pokud jej máte zakoupen, najdete jej ve svém obsahu.

Provozujete dětskou skupinu s pomocí dotace z Evropského sociálního fondu a dosud Váš projekt nebyl předmětem kontroly na místě? Nechceme strašit, ale co není, může být. Kontroly na místě provádí MPSV prostřednictvím svých pracovníků a soustředí se přitom na dokladování jednotek, které jsou základem pro vykazování jednotkových nákladů vašeho projektu, a na splnění všech specifických podmínek provozu dětské skupiny.

Od jara 2020 dosud byly kontroly na místě z epidemiologických důvodů pozastaveny, nicméně probíhaly částečně na dálku. Dle dostupných informací je již pro druhé čtvrtletí tohoto roku sestaven plán kontrol, které by měly probíhat prezenčně, jakmile to platná mimořádná opatření dovolí.

Webinář vedla Ing. Štěpánka Mašlárová, dotační specialistka Vše pro jesle a školky. Projekty dětských skupin administruje od roku 2017 a byla přítomna již na několika kontrolách na místě.

Obsah webináře

Při kontrole na místě probíhá kontrola dokladování dosažení tzv. jednotky, tedy především kapacity zařízení v případě budování či transformace dětské skupiny, dále jednotky nájmu, jednotky obsazenosti a jednotky kvalifikace. Nejedná se o kontrolu účetních dokladů.

Na webináři jsme si postupně prošli všechny dokumenty, které budou kontrolory zajímat. Některé dokládáte do zprávy o realizaci, jiné ovšem nikoli a v případě kontroly je zástupci MPSV uvidí poprvé.

Webinář se zabývá těmito okruhy dokladů:

  • dokumenty k provozu a samotnému projektu
  • dokumenty k zaměstnancům
  • dokumenty k dětem a jejich rodičům (podpořeným osobám projektu)

Zaměřili jsme se také na časté chyby a opomenutí a na to, s jakými dalšími kontrolami se můžete setkat.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.