Řemeslná dílna aneb pracovní aktivity i pro ty nejmenší

Shape 16. 05. 2023 Shape 16:30 - 18:30 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na polytechnickou výchovu a vzdělávání dětí předškolního věku. Se vzrůstající zálibou v technice bychom měli děti seznamovat nejen s technickými dovednostmi, ale především s manuálně zaměřenými aktivitami s reálným nářadím, které v nich probouzí kladné postoje k řemeslům. Kurz vám pomůže pro splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: úterý 16. 5. 2023, od 16:30 do 18:30 hodin
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině (absolvováním kurzu si splníte další povinné vzdělávání pečujících osob)
→ Cílová skupina dětí:
děti ve věku 1-6 let
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam: účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam

Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování

Obsah

V rámci webináře Vám představíme polytechnické vzdělávání, a vše co s ním úzce souvisí, jakožto pomocníka pro nastartování úspěšné praktičnosti do života dítěte. Předložíme si několik rad, jak neukončit onu dětskou bádavost pouze jednou pracovní aktivitou, ale naopak čím tuto zálibu prohloubit a vést tak děti k rozvoji myšlení a tvořivosti.

  • Dozvíte se, jakým způsobem připravit prostředí pro řemeslné aktivity.
  • Pochopíte, které reálné pomůcky a nářadí lze v praxi s dětmi využít s ohledem na zajištění bezpečnosti.
  • Ukážeme si praktické ukázky realizace řemeslných a manuálně zaměřených aktivit pro děti předškolního věku.
  • Představíme si přínosné materiály, náměty a pomůcky, kterými se můžete inspirovat a které vám pomohou nastartovat polytechniku i u vás ve třídě.

Lektorka Veronika Trnčáková Kuželová 

Lektorka je pedagožkou v MŠ, oplývající zkušenostmi z profesí průvodce v lesním klubu či lektorování kurzů pro pedagogy či chůvy. Oblasti polytechnické výchovy a vzdělávání se intenzivně věnuje již řadu let a své metody aplikuje nejen při praxi, ale i doma. Inspiraci a zkušenosti čerpá z různých seminářů, odborných publikací, konferencí a kurzů. Dále je autorkou publikace „POLYPOHÁDKY aneb Realizujeme s dětmi předškolního věku polytechnickou výchovu“

Jaké je poslání lektorky?

„Chtěla bych, aby dnešní děti měly možnost prožít takové dětství, jaké jsem měla já. Aby měly možnost pořádat šnečí závody, vyrobit si píšťalku ze dřeva, lézt po stromech, zkoumat dění okolo sebe. Být malým zvídálkem… Neprožívat zkrátka své dětství z pozice „sedavce.“

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.