Respektující a partnerská komunikace s dětmi

Shape 12. 01. 2023 Shape 16:30 - 19:00 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na nastolení efektivní komunikace s dětmi, tak abyste docílili změny ve vlastním přístupu, a začali tak s dětmi komunikovat více partnersky a s respektem. Opusťte staré zlozvyky příkazů a zákazů a nastavte komunikaci tak, aby přinesla pozitivní výsledky pro všechny zúčastněné. Kurz vám zároveň pomůže ke splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: čtvrtek 12. 01. 2023, od 16:30 do 19:00 hodin
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam: účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam

Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování.

Obsah

V rámci webináře bude představen smysl laskavé partnerské komunikace, která posiluje dobré vztahy a vede děti k získání zdravé zodpovědnosti za vlastní rozhodnutí. Tuto schopnost bychom neměli zanedbávat, neboť tím děti učíme respektovat názory druhých, vhodně projevovat své emoce a budovat takový způsob komunikace, který budou využívat po celý svůj život.

Základní okruhy, kterým se budeme věnovat:

  • Dozvíte se, co je to respekt a partnerství.
  • Naučíte se používat vhodné komunikační strategie a správnou volbu slov.
  • Představíme si několik druhů výchovy a jejich dopady na život.
  • Ukážeme si autenticitu ve výchově a vzdělávání.
  • Naučíme se rozlišit vhodnost kompromisu versus konsensu.
  • Ovládnete desatero dobré partnerské komunikace s dětmi i v životě.

Lektorka Mgr. Michaela Nesměráková 

Lektorka vystudovala na FFUK v Praze obor „Pedagogika se specializací na osobnostně-sociální rozvoj“ a „Pedagogicko-psychologické poradenství“. Svou praxi sbírala již jako chůva, lektorka, učitelka v DS a MŠ, a poté se stala majitelkou i ředitelkou několika MŠ. Absolvovala několik obohacujících odborných kurzů – například český i mezinárodní Montessori kurz pro děti předškolního věku. V současné době pracuje jako lektorka, mentorka a konzultantka pro odbornou i laickou veřejnost v oblasti výchovy a vzdělávání dětí.

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.