Rozšiřující Montessori kurz: aktivity pro děti do 3 let

Shape 28. 02. 2023 Shape 16:30 - 19:30 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na výběr a ukázku vhodných aktivit pro děti do 3 let v souladu s Montessori filosofií. Kurz vám pomůže pro splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: úterý 28. 02. 2023, od 16:30 do 19:30 hodin
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině
→ Cílová skupina dětí:
děti ve věku 1–3 roky
→ Oblast standardů kvality: 
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam:účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam a lze zakoupit také videozáznam kurzu bez samotné účasti

Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování.

Připravili jsme dva na sebe navazující online kurzy, každý v rozsahu 3 hodin:

 • Základní Montessori kurz: principy, členění prostoru třídy a uspořádání pomůcek (21. 02. 2023)
 • Rozšiřující Montessori kurz: aktivity pro děti do 3 let (28. 02. 2023)

Pro účast na navazujícím kurzu není potřeba absolvovat základní kurz, avšak k získání souvislých informací doporučujeme absolvovat oba kurzy.

Obsah

Webinář je určen všem, kteří se chtějí inspirovat a získat vhled pro nové a účelně zaměřené aktivity podporující seberozvoj dítěte.

 • Představíme si témata týkající se vývoje mozku dítěte v útlém věku, jeho harmonický fyzický, psychický a emoční rozvoj.
 • Bude vám přiblížen vhodný výběr hraček pro rozvoj dětské osobnosti, ale i způsob, pomocí kterého dítě přesvědčíte pro danou aktivitu.
 • Naučíte se rozeznávat, při jaké situaci se jedná o hru a kdy o práci, ačkoliv připravené aktivity vypadají podobně.
 • Ukážeme si efektivní aktivity, a to nejen na doma, ale i na ven, do parku, na pískoviště a to celé s podnětem k vlastní tvorbě těchto pomůcek.
 • Seznámíte se se základními pravidly komunikace. Nacvičíte si jednoduché, ale efektivní reakce na dennodenní situace, při kterých se zamyslíte se nad tím, kde jsou nastaveny vaše hranice. Po workshopu se vám bude lépe vést rozhovor s rodičem, a to i o nepříjemných tématech. Získáte tím nejen jistotu ve svém projevu, ale budete si jistější i svými kompetencemi.

Kladené otázky: 

 • Mám dítě pouze slovně vést, nebo mohu zasahovat do jeho činnosti?
 • Čím zjistím, zda je dítě koncentrované pro svou práci?
 • Kdy se jedná pouze o hru a kdy je aktivita brána jako práce?
 • Jaké aktivity mám dítěti předkládat? Kdy dát volný výběr?
 • Jak reagovat v určitém věku na chybu?
 • Jak reagovat v konfliktních situacích, týkajících se půjčování a vlastnění hraček?

Lektorka Mgr. Bc. Ivana Procházková

Lektorka je vystudovaná speciální pedagožka se zaměřením na etopedii (tedy kriminalitu mládeže a delikventní chování), psychopedii (mentální retardace) a specifické poruchy učení (všechny známé dysporuchy, poruchy pozornosti, hyperaktivita aj.).

“Právě v útlém věku se formuje osobnost, dobré i méně oblíbené vlastnosti, emoční rovnice, podle kterých se v životě dál chováme, naše schopnost s emocemi pracovat, schopnost soustředit se, věnovat něčemu pozornost, užívat si radost z okolního, ale i svého vnitřního světa. Fascinuje mě, jak lze v těchto chvílích děti ovlivňovat a to, že naše záměrné ovlivňování je vlastně mnohem slabší než to, co se děje samovolně. To, co si z nás děti umí vzít, aniž bychom se jakkoliv snažili a jakkoliv si to uvědomovali. Velmi si uvědomuji, jak je nezbytné s dětmi do 3 let kvalitně pracovat, věnovat se jim, nechat plně rozvinout jejich vlastní potenciál a snažím se na tomto poli pomáhat nejen profesní veřejnosti, ale také, a to především, rodičům samotným.“

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.