Tvořte pro děti: pracovní listy a didaktické materiály na téma zvířata (v Canvě)

Shape 12. 12. 2022 Shape 16:00 - 18:30 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás vzdělávací kurz na téma: Tvořte pro děti: pracovní listy a didaktické materiály na téma Zvířata (v Canvě). V rámci webináře si v grafickém programu Canva vytvoříte pracovní listy a didaktické materiály na téma Zvířata (Canva je grafický nástroj, který je zdarma, online – není potřeba instalace programu – velmi intuitivní, takže práci v něm zvládne opravdu každý).

→ Termín: 12. 12. 2022, od 16:00 do 18:30 hodin (2,5 hodiny)
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině
Videozáznam: účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam

Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování.

Obsah

Webinář je zaměřen velmi prakticky. Vše si sami vyzkoušíte a z webináře si odnesete nejen nové dovednosti a znalosti, ale také více než 10 grafických materiálů, které si sami vytvoříte a následně využijete při práci s dětmi.

V rámci webináře se budeme věnovat tématu: Zvířata, ke kterému si připravíte pracovní listy a didaktické materiály, díky těmto materiálům můžete s dětmi procvičovat dané téma. Pracovní listy a materiály můžete uzpůsobit věku dětí, jejich schopnostem a potřebám, ale také potřebám pedagoga/chůvy.

● Výuková (motivační) pomůcka na téma: Zvířata – domácí zvířata, zvířata v lese, text a obrázky, sdílení, uložení, tisk
● Pracovní list: Dokresli obrázek
● Didaktická pomůcka: Domácí zvířata
● PL: Rozvoj zrakové rozlišování: Puzzle – vodní zvířata
● PL: Spojovačka – zvířátka v lese a domácí zvířata
● PL: Rozvoj grafomotoriky
● PL: Počítání – spočítej a vybarvi
● Výuková pomůcka: obrázky zvířat
● Diskuze, podněty účastníků k tématu, odpovědi na otázky

Z vlastní praxe vám lektorka doporučí -> tipy a triky, jak pracovat s fotkami, fonty a barvami. Po kurzu již zvládnete pracovat v Canvě zcela samostatně.

A navíc: Jste vzdělávací organizace? Řekneme vám, jak můžete získat Canva Pro zdarma.

Cíl kurzu

Účastníci webináře si vytvoří pracovní listy, didaktické materiály a další výukové materiály pro děti od roka do šesti let. Tyto materiály účastníci/pedagogové využijí ve výchovně-vzdělávacím procesu v rámci skupinové i individuální činnosti, řízené činnosti i volné hry. Vytvořené materiály jsou vhodné pro seznámení dětí s tématem, procvičování a upevňování znalostí, ale i dalších dovedností.

Co budete potřebovat

Aby celý průběh kurzu byl pro vás co nejpřínosnější a obohacující, pouhé sledování nestačí. Abyste se mohli naplno zapojit a získali nové dovednosti, doporučujeme mít k dispozici dvě obrazovky – na jednom budete sledovat obrazovku lektorky, kde bude vše vysvětlovat a na druhém budete sami pracovat v Canvě na tvorbě grafického materiálu. Pro bezproblémovou práci s Canvou doporučujeme pracovat v prohlížeči Google Chrom (zdarma ke stažení na internetu).

Lektorka Mgr. Tereza Molnárová

Tereza Molnárová je pedagožka s vášní pro online marketing a grafiku. Grafice se věnuje již 5 let a s programem Canva pracuje denně už více jak 3 roky.

„Ráda předám své znalosti o Canvě i ostatním pedagogům a pracovníkům v oblasti výchovy a vzdělávání, protože vím, jak je praktické, když si můžu sama během pár minut vytvořit pěkný pracovní list pro děti nebo informační letáček pro rodiče, který zaujme.“

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.