Vychováváme a vzděláváme děti od nejútlejšího věku ve venkovním prostředí

Shape 06. 03. 2023 Shape 16:30 - 18:30 Shape webinář

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na vzdělávání dětí ve venkovním prostředí. Dětem je potřeba umožnit strávit dostatek času v přírodě a to pro jejich plnohodnotný psychický i fyzický rozvoj. Vyrazte ven a užijte si s nimi čas mimo čtyři stěny třídy. Kurz vám zároveň pomůže ke splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: pondělí 6.3.2023, od 16:30 do 18:30 hodin
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině
→ Cílová skupina dětí:
děti ve věku 1-6 let
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam: účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam

Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování

Obsah

V rámci webináře bude představena enviromentalistika a environmentální výchova jako malý pomocník pro vzdělávání dětí přesahující místnost vaší třídy. Veškeré dny i počasí je takřka ideální pro zkoumání života v přírodě. Můžeme se mnoho naučit a to od fyzikálních zákonů, přes chemické reakce, kouzlo reprodukce a fotosyntézy, až k docela malým, okem nezachytitelným drobečkům a jejich příbytkům. Avšak to není vše. Enviromentalistika nás zejména učí přírodu chránit, pečovat o ni, ať právě o toto (ne)malé království nepřijdeme.

  • Představíme si několik zajímavých aktivit pro prvotní přiblížení přírody dětem, a vše co k ní patří.
  • Společně si přiblížíme výhody a úskalí pěstitelství zeleně či chov zvířat a zároveň si ukážeme, jak probudit děti k chuti pečovat o tyto živé organismy s láskou.
  • Ukážeme si, jak můžeme dětem obohatit již obyčejné až nudné vycházky.
  • Naučíte se vést děti k ochraně životního prostředí či k smysluplné recyklaci v každodenním světě.

Lektorka Veronika Trnčáková Kuželová 

Lektorka je pedagožkou v MŠ, oplývající zkušenostmi s profesí průvodce v lesním klubu či lektorování kurzů pro pedagogy či chůvy. Oblasti polytechnické výchovy a vzdělávání se intenzivně věnuje již řadu let a své metody aplikuje nejen při praxi, ale i doma. Inspiraci a zkušenosti čerpá z různých seminářů, odborných publikací, konferencí a kurzů. Dále je autorkou publikace „POLYPOHÁDKY aneb Realizujeme s dětmi předškolního věku polytechnickou výchovu“

Jaké je poslání lektorky?

„Chtěla bych, aby dnešní děti měly možnost prožít takové dětství, jaké jsem měla já. Aby měly možnost pořádat šnečí závody, vyrobit si píšťalku ze dřeva, lézt po stromech, zkoumat dění okolo sebe. Být malým zvídálkem… Neprožívat zkrátka své dětství z pozice „sedavce.“

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.