Zdravý vývoj dětí se zaměřením na pohyb

Shape 29. 03. 2023 Shape 17:30 - 19:30 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na psychomotorický vývoj dítěte od jeho narození až po předškolní věk. Skrze opomenutí nebo nedokončení vývojového stádia s neukotvenými dovednostmi se může stát, že dítě nebude schopno pohybovou dovednost vykonat a dále ji rozšiřovat o další nové úkony. Je proto nezbytné se orientovat ve vývoji dítěte a podporovat ho ke zdravému pohybovému rozvoji. Kurz vám zároveň pomůže ke splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: středa 29. 3. 2023, od 17:30 do 19:30 hodin 
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině (absolvováním kurzu si splníte další povinné vzdělávání pečujících osob)
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam: z kurzu nebude poskytován záznam
→ Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování.

Připravili jsme tři na sebe navazující online kurzy, každý v rozsahu 2 hodin:

Pro získání souvislých informací doporučujeme zúčastnit se všech tří kurzů, tento balíček lze zakoupit za zvýhodněnou cenu. Je ale možný i nákup samostatných dílů.

Obsah

V rámci webináře se zaměříme na tolik podceňovaný POHYB, který hraje podstatnou roli ve zdravém psychomotorickém vývoji dítěte, a to již od jeho narození až po předškolní věk. Představíme si důležité rozdíly mezi těmito jednotlivými věkovými skupinami a konkrétněji se zaměříme na základní pravidla při organizaci cvičení v podobě praktických tipů a volbě vhodných pohybových prvků, které by v daném věku měly děti zvládnout. Krátce si také rozebereme vhodné pomůcky pro rozvoj jemné i hrubé motoriky a pomůcky k rozvoji rozumových schopností.

Základní okruhy, kterým se budeme věnovat:

  • Osvojíte si poznatky k rozvoji hrubé motoriky konkrétního věku dítěte.
  • Představíme si identifikátory opožděného psychomotorického vývoje, či identifikátory nedokončení některého stádia tohoto vývoje.
  • Ukážeme si, že i správný vývoj hrubé motoriky může ovlivnit budoucí držení tužky a jemnou motoriku celkově.
  • Naučíte se vytvářet vhodné cvičební jednotky pro konkrétní věk dětí.

Lektorka Ing. Lenka Krystková 

Lektorka je ředitelkou mateřského centra a dětské skupiny Cvrčkův klub v Plzni. Upřednostňuje moderní styl výchovy a vzdělávání, kdy jakožto pedagog s oblibou využívá Montessori pedagogiku pro děti do tří let. Zároveň je lektorkou kojeneckého a batolecího cvičení, baby masáží a míčkové facilitace. Dále se věnuje poradenství v oblasti zdravého životního stylu a stravování a snaží se udržovat rovnováhu mezi prací a rodinou: „Mojí neméně důležitou životní rolí je být milující matkou dvou skvělých dětí a manželkou.“

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.