Hledá se chůva do našich jesliček v Praze Dolních Počernicích

← Zpět na inzeráty

Hledá se fantastická pečující osoba nebo chůva pro děti do jesliček Orangery v Praze Dolních Počernicích.

Potřebujeme nadšenou, milou slečnu, paní pro naše děti. Jste to Vy?

Vize naší Dětské skupiny Jesle OrangeryPark

Dětských skupin je dnes řada a každá k péči a výchově přistupuje jinak. My jsem se rozhodli naši dětskou skupinu Jesle OrangeryPark vybudovat na následujících 3 přesvědčeních.

1.       Naše děti opečováváme. Jsme přesvědčeni, že musíme zajistit, aby si děti uchránily svojí přirozenou zvědavost, sebedůvěru a radost ze života. Maximálně se také snažíme, aby se děti vyhnuly programům ponížení, strachu, zloby, či nenávisti. Opíráme se o hluboké přesvědčení, že podvědomé vzorce chování, které člověka ovlivňují celý život, se primárně formují do 10 let.

2.       Učení jde lépe v bezpečí a s radostí. Jsme přesvědčeni, že učení, které probíhá v prostředí pozitivních emocí se zabezpečenými sociálními potřebami funguje skvěle. Naopak učení doprovázené strachem či ponižováním přináší sporné výsledky.

3.       Připravit děti na přestup do mateřské školy. Snažíme se děti připravit na plynulý přechod do mateřské školky, některé děti přecházejí do naší mateřské školky Orangery.

Jak to v Jesličkách funguje?

Naše jesličky se nachází v krásném prostředí centra Dolních Počernic. I přesto, že sídlíme v okrajové části Prahy, dojedete k nám z Masarykova nádraží vlakem za 12 minut.

Do dětské skupiny Jesle Orangery (Dolní Počernice) hledáme od června pečující osobu na plný úvazek.

Třída určená pro ty nejmenší z nejmenších (1 – 3 roky), kde společně objevujeme sami sebe, své kamarády a svět kolem nás všemi smysly. Pro děti se snažíme být především dobrým vzorem a průvodci. Snažíme se o maximální všestranný rozvoj a zdokonalování vlastní sebeobsluhy. To vše však za respektování individuálních možností jednotlivců a klimatu třídy.

Kapacita třídy je 12 dětí, což nám umožňuje individuální přístup k dětem a zahrnování názorné výuky co nejčastěji. Mimo jiné je kladen důraz na pobyt venku v parku a přilehlém okolí a volnou hru, která je pro děti nejdůležitější. Ven chodíme za každého počasí.

Bonusem je milý kolektiv, kde najdete i pány učitele (jsme součástí MŠ a ZŠ, i když nejsme v jedné budově) a příjemné pracovní prostředí a okolí.

Hledáme tedy milou osobu do nepohody, která se nezalekne deště, ani trochu pláče, má dostatek trpělivosti, nepřetržitě připravenou milující náruč, kreativní a hravou duši, ale také smysl pro hranice.

Sídlíme v blízkosti školky Orangery, kam děti z jesliček plynule přechází.

Náš plán péče a výchovy jsme rozdělili na měsíce, přičemž každý měsíc má svá týdenní témata. V rámci něj se snažíme poskytovat kvalitní péči a výchovu v bezpečném prostředí dětí. S dětmi nám začíná den v 7:30 a končí v 17:00. Každá pečující osoba má své 8 hodinové směny.

Jaké máme děti?

Jsou jako všechny děti: skvělé, zvědavé a chytré. A děláme vše pro to, aby takové zůstaly.

Jak bychom si Vás představovali

 • Pedagogické, nebo zdravotnické, nebo sociální vzdělání, případně akreditovaný kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky (69-017-M)
 • Přátelský postoj k lidem a světu, komunikativní
 • Schopnost vést malé děti a zároveň respektovat jejich osobnost
 • Týmový hráč, který ale umí vést i sám sebe
 • Dokáže využít síly vnitřní motivace pro práci a další profesní rozvoj
 • Má kladný vztah k dětem a zabývá se jejich individuálními potřebami

Rádi Vám nabídneme

 • Práci na plný úvazek (nástup v červnu 2021)
 • Přátelské a smysluplné prostředí
 • Možnost seberealizace (výuka, mimoškolní aktivity, workshopy, příměstské tábory)
 • Vzdělávací kurzy i webináře
 • Možnost přímo se podílet na tvorbě a rozvoji našich jesliček
 • 20 dní dovolené + 5 dní sick day

Pokud by Vás lákalo být pro naše děti průvodcem na jejich cestě, pak nám, prosím, pošlete krátký email s profesním životopisem na adresu jeslicky@orangery.cz. Ozveme se Vám zpět a domluvíme osobní online setkání.

Více informací najdete také u nás na webu orangery.cz – jesličky.

Vloženo