Jak založit a provozovat dětskou skupinu

Shape Záznam webináře

Dětské skupiny – jako alternativa k mateřským školám fungují od roku 2014 a za uplynulých 7 let jich vzniklo již přes 1000. V minulosti byly financovány z evropských fondů, nyní poslanecká sněmovna schválila jejich státní financování od roku 2022.

Společně se státním financováním doznal provoz dětských skupin některých změn. Aktuálně mohou poskytovat péči o děti od 6 měsíců do zahájení povinné školní docházky v malém kolektivu od 3 do 24 dětí. Společně s mateřskými školami jsou důležitou součástí českého systému předškolní péče. Vzhledem k finančnímu příspěvku ze státního rozpočtu budou do budoucna nejspíše vytlačovat zařízení zřizovaná na základě živnosti.

Založit a provozovat dětskou skupinu můžete i vy – záznam z našeho webináře Vám prozradí, jak na to. Je určen pro ty, kteří zvažují založení vlastní dětské skupiny, ale nemají s jejich provozem zatím žádné zkušenosti.

Obsah webináře

  • Čím se dětské skupiny liší od mateřských škol, provozu na živnost a od rodinných center?
  • Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto typu péče o děti?
  • Co je potřeba k založení dětské skupiny?
  • Jak jsou financovány a vyplatí se jejich provoz?
  • Je na založení dětské skupiny aktuálně vhodná doba?
  • Jak vlastně začít?

Na tyto i další otázky odpověděla Ing. Štěpánka Mašlárová, dotační specialistka Vše pro jesle a školky a místopředsedkyně Asociace provozovatelů dětských skupin.

Cena webináře

Cena videozáznamu webináře je 1 000 Kč.

Způsob přehrání webináře

Online webinář proběhl v pondělí 13. září od 15:00 do 16:30 hod. Nyní je možné zakoupit jeho videozáznam. Po jeho zakoupení je možné jej zhlédnout celkem 3x a případně se na nás obrátit s doplňujícími dotazy.

Po uhrazení poplatku Vám na email přijde odkaz na přehrání videozáznamu.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.