„Pomoz mi, abych to dokázal sám“ – aneb jak podpořit samostatnost u dětí

Shape 04. 05. 2023 Shape 16:30 - 19:00 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na podporu samostatnosti dítěte, která je velmi žádoucí při každodenních činnostech. Je vhodné zvolit takové aktivity a taktiky, díky kterým se tato vlastnost stane přirozenou součástí běžného dne dítěte. Kurz vám zároveň pomůže ke splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: čtvrtek 4.5.2023 od 16:30 do 19:00 hodin
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam: účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam

Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování.

Obsah

V rámci webináře bude představena problematika týkající se podpory samostatnosti dítěte, jakožto mocného nástroje pedagoga k rozvoji zodpovědnosti a svobody dítěte. S tímto tématem přichází i téma týkající se budování důvěry, a to nejen v roli učitel-dítě, ale přeměna do rolí partnerů, kteří se podílejí na pozitivním klimatu třídy. Naučíte se dítě vést, aniž by s ním bylo manipulováno a naučíte ho zároveň tolerovat nejen své hranice, ale také hranice ostatních, čímž u něj podpoříte vnímání přirozených důsledků za své rozhodnutí a činy.

Základní okruhy, kterým se budeme věnovat:

  • Dozvíte se, jak u dítěte nenásilně nastavit svobodu a zodpovědnost za své činy.
  • Naučíte se vnímat chybu jako možnost ke zlepšení.
  • Představíme si psychosociální podmínky a samostatnost dítěte.
  • Ukážete si, jak zorganizovat prostředí, aby bylo přirozené a připravené pro rozvoj samostatnosti dítěte.
  • Ukážete si praktické tipy jak podpořit samostatnost dítěte v oblasti péče o sebe – hygiena, stolování, oblékání.

Lektorka Mgr. Michaela Nesměráková 

Lektorka vystudovala na FFUK v Praze obor „Pedagogika se specializací na osobnostně-sociální rozvoj“ a „Pedagogicko-psychologické poradenství“. Svou praxi sbírala již jako chůva, lektorka, učitelka v DS a MŠ, a poté se stala majitelkou i ředitelkou několika MŠ. Absolvovala několik obohacujících odborných kurzů – například český i mezinárodní Montessori kurz pro děti předškolního věku. V současné době pracuje jako lektorka, mentorka a konzultantka pro odbornou i laickou veřejnost v oblasti výchovy a vzdělávání dětí.

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.